Racjonalne odchudzanie daje efekty

przed odchudzaniemPrzed odchudzaniem

 

Po odchudzaniu po odchudzaniu

 

Dzisiejszym moim bohaterem jest dziewiętnastoletni Łukasz, który podjął walkę ze swoimi zwyczajami, które towarzyszyły mu od dzieciństwa.

Czy od dziecka towarzyszyły Ci zbędne kilogramy??

  • Problem z nadwagą towarzyszył mi przez całe życie. Nigdy nie czułem się dobrze w swoim ciele.

Z jakich powodów podjąłeś decyzję o zmianie swoich nawyków i stylu życia??

  • Myślę, że chęć zmiany mojego wyglądu była głównym powodem podjęcia walki z nadwagą, choć względy zdrowotne takie jak problem z ciśnieniem czy nadmierne zmęczenie też wpłynęły na moją decyzję.

Czy wcześniej podejmowałeś próby odchudzania? Co skłoniło Cię do podjęcia decyzji do zgłoszenia się do dietetyka?

  • Wiele razy odchudzałem się używając diet znalezionych w Internecie, ale na żadnej nie wytrzymałem dłużej niż tydzień, a poza tym mój organizm źle je znosił, dlatego chciałem zasięgnąć rady specjalisty, który dostosowałby odpowiednią dla mnie diete.

Jak wspominasz czas odchudzania?? Czy długo trwało odchudzanie?? Ile udało Ci się schudnąć??

  • Początki nie były łatwe. Musiałem wprowadzić do swojego codziennego jadłospisu produkty, których używałem sporadycznie lub wcale, ale właśnie na tym polega dieta urozmaicona, dzięki której mogłem eksperymentować łącząc ze sobą różne smaki. Od października 2013 do kwietnia 2014 udało mi się schudnąć 30 kg od tamtej pory jest już stabilizacja masy ciała.

Jak wspominasz początek zmian swoich nawyków? Co było najtrudniejsze, a co najłatwiejsze??

  • Swoje przyzwyczajenia żywieniowe zmieniłem z dnia na dzień, dlatego mój organizm różnie na to reagował, ale po miesiącu zapomniałem o dawnym trybie życia. Myślę, że najtrudniejszą rzeczą podczas kuracji było wymyślanie codziennie innych potraw, aby nie skupiać się tylko na jednym produkcie jak np. pierś z kurczaka, ale z tym też dałem sobie radę. Natomiast z łatwością przyszło mi pilnowanie określonych godzin jedzenia i niepodjadanie pomiędzy posiłkami.

A czy oprócz zmiany nawyków, zwiększyłeś swoją aktywność fizyczną?

  • Tak, zacząłem chodzić na siłownię, gdzie polubiłem bieganie, które zawsze było dla mnie udręką.

Czy coś zmieniło się w Twoim życiu po odchudzaniu?

  • Na pewno zmieniła się moja samoocena i podejście do niektórych spraw. Patrząc na efekty mogę nareszcie powiedzieć, że jestem chudy.

Jaka była reakcja znajomych i rodziny na zmianę wyglądu?

  • Rodzina i znajomi do tej pory są w szoku patrząc na zdjęcia przed odchudzaniem. Udało mi się nawet zmotywować parę osób, aby też podjęły walkę ze zbędnymi kilogramami.

Czy chcesz coś przekazać czytelnikom, którzy nie mogą podjąć decyzji o odchudzaniu?

  • Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że w odchudzaniu nie chodzi o głodzenie się lub mordercze ćwiczenia na siłowni. Jeśli tak jak ja spotkacie na swojej drodze odpowiednią osobę w postaci dietetyka to gwarantuje, że odchudzanie będzie przyjemnością i na pewno dotrzecie do wymarzonego celu.

Od kilku miesięcy trwa normalizacja masy ciała czy dopuszczasz taką możliwość, że kiedyś wrócą te zgubione kilogramy???

  • Nie dopuszczam do siebie takiej myśli, że mógłbym wrócić do dawnej wagi. Choć jem już normalne posiłki to zawsze kontroluje ich wielkość i składniki, jakie się w nich znajdują.

Odchudzanie to zmierzenie się ze swoimi słabościami i przyzwyczajeniami. Nikt nie mówi, że jest to szybkie i łatwe, gdyby tak było nie byłby to globalny problem. Jednak tak jak w przypadku Łukasza widać, że jeśli ktoś chce to wytrwałością i przede wszystkim konsekwencją można dotrzeć do wymarzonego celu. Im wcześniej sobie zdamy z tego sprawę tym lepiej.