Motywacja- drogą do sukcesu

Od jutra, od poniedziałku, po świętach, po Nowym Roku – ile razy próbowaliście się odchudzać, a moment podjęcie tej trudnej decyzji odkładaliście na później?

Tak to prawda podjęcie decyzji o odchudzaniu jest trudne, ale osoby mające za sobą próby odchudzania powiedzą, że jeszcze trudniej jest wytrwać w postanowieniu.

Dlaczego podejmując trud odchudzania, szybko się poddajemy i ulegamy pokusom?

Brakuje odpowiedniej MOTYWACJI!!! Po co nam w ogóle jest potrzebna motywacja?

Motywacja pozwala nam świadomie wybierać to, co powinniśmy zjeść. Ponadto pozwala nam uniknąć pokus, na które codziennie jesteśmy narażeni.

Odpowiednia motywacja to podstawa sukcesu w odchudzaniu. Dlatego przed podjęciem tej decyzji należy zadać sobie kilka pytań.

Przede wszystkim, dlaczego chcemy się odchudzać?? Spróbuj wypisać sobie kilka powodów, dlaczego chcesz to zrobić? Zastanów się również, dla kogo chcesz to zrobić? Dla siebie czy innych?

Następnie zadaj sobie kolejne pytanie, co w twoim życiu spowoduje schudnięcie? Jakie korzyści ci przyniesie?

Często skupiamy się na odpowiedzi na pierwsze pytanie, zapominając o korzyściach, jakie nam przyniesie zmiana masy ciała.

 Możemy wyróżnić motywację chwilową, silną będącą impulsem do podjęcia decyzji oraz motywację długoterminową, systematyczną, która pozwala na wytrwanie w postanowieniu.  Osiągnięcie sukcesu wymaga połączenia motywacji chwilowej oraz długoterminowej.

Znamy powody odchudzania oraz korzyści, jakie nam ono przyniesie. Kolejnym punktem jest odpowiednie zaplanowanie odchudzania. Najbardziej odpowiednie jest skontaktowanie się ze specjalistą, który dobierze nam odpowiednią dla nas dietę, wyjaśni nam nasze wątpliwości, przekaże rzetelną wiedzę, skoryguje błędne informacje przeczytane w prasie, Internecie lub usłyszane od znajomych. Odpowiednie zaplanowanie diety to wyznaczenie sobie realnego celu głównego oraz kilku szczegółowych pozwalających małymi krokami osiągnąć sukces. Proces odchudzania to ciągła walka pomiędzy nami a otaczającymi nas pokusamiAby osiągnąć sukces trzeba wygrać walkę toczącą się w naszym umyśle oraz liczne bitwy rozgrywające się na talerzu.  Nowa dieta to nowy sposób myślenia.  Dieta nie musi kojarzyć się z wyrzeczeniami, głodzeniem, odpowiednio dobrana powinna być przyjemna, smaczna, poprawiać nasze samopoczucie i zdrowie.  Powodzenia!!!