Noworoczne postanowienia

Boże Narodzenie, Sylwester i Nowy Rok czas świętowania, radości, spotkań z bliskimi i zabawy. Przygotowania do tego okresu często zaczynają się już często w październiku. Panie zaczynają myśleć o zabawie sylwestrowej i wtedy zaczyna się problem. Gdzie iść, co założyć, a przede wszystkim MUSZĘ SCHUDNĄĆ? Jeśli zaczniemy myśleć o tym w już w październiku czy listopadzie to mamy szansę pozbyć się kilku zbędnych kilogramów. Problem zaczyna się dopiero wtedy jak zaczniemy myśleć o odchudzaniu tydzień przed świętami lub po nich.

Czemu odchudzanie na dwa tygodnie przed zabawą sylwestrową jest bezsensowne? W tak krótkim czasie nie osiągniemy spektakularnych efektów. Dodatkowo święta kuszą wieloma pokusami, co także utrudnia redukcję masy ciała.  Po świątecznym biesiadowaniu dobrze jest wybrać się np.: na basen, żeby poczuć się lżej.

Jeśli chcesz w Sylwestra nie mieć wystającego wzdętego brzucha zaraz po świętach wprowadź regularne spożywanie 4-5 posiłków, pij przynajmniej 2 litry wody mineralne niegazowanej, spożywaj dużo warzyw i owoców, pełnoziarniste produkty zbożowe szczególnie płatki owsiane. Sylwester i zabawa z nim związana również wiąże się ze spożywaniem posiłków oraz z piciem alkoholu. Dlatego należy jak najwięcej tego wieczoru tańczyć i bawić się.

Nowy Rok jest doskonałym pretekstem do podejmowania nowych postanowień. Jeśli chcesz zredukować masę ciała i na wiosnę czuć się lżej i tryskać energią to jest to odpowiedni czas. Zdrowe odchudzanie to ok. 0, 5-1 kg tygodniowo, zatem możesz sobie przeliczyć ile czasu potrzeba ci, aby pozbyć się nadwyżki kilogramów. Do tej pory zaniedbywałeś swoje zdrowie-może warto w Nowym Roku zadbać o siebie?? Przemyśl to.

Udanej zabawy sylwestrowej oraz Szczęśliwego Nowego Roku!!!