O mnie

 

 

 

SONY DSC

                                                   mgr Iwona Łątka  dawniej Jakóbiak– dietetyk medyczny

Jestem absolwentką studiów licencjackich zdrowia publicznego ze specjalnością dietetyka Collegium Medicum w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studiów magisterskich na kierunku dietetyka Uniwersytetu Medycznego w Warszawie.

 

Moje motto to „Lepiej zapobiegać niż leczyć”. Staram się w mojej codziennej pracy z pacjentami przekonywać ich, że warto zadbać o siebie i zmienić swój dotychczasowy styl życia. Dopóki nie spotka nas choroba nie zdajemy sobie sprawy jakie wiążą się z nią wyrzeczenia i komplikacje. Liczne praktyki w szpitalach warszawskich i bydgoskich i bezpośredni kontakt z pacjentami tam przebywającymi jeszcze bardziej upewnił mnie, że najważniejsza jest profilaktyka. Większości z nas dieta i dietetyk kojarzy się z odchudzaniem. Jest to błędne skojarzenie. Dietetyk może pomóc zarówno pacjentom z problemami masy ciała,  osobom z  chorobami dietozależnymi, ale także osobom zdrowym , które chcą racjonalnie się odżywiać.

Dietetyk nie może poprzestać na wiedzy zdobytej na studiach, dlatego często uczestniczę w konferencjach i warsztatach mówiących o najnowszych doniesieniach naukowych dotyczących odżywiania. Zawód dietetyka wymaga ciągłych szkoleń ostatnie jakie odbyłam ” Odchudzaj pacjenta otyłego z happy endem” ” Otyli  młodzi.i ich rodzice czyli jak pomóc młodym ludziom w uporaniu sę z problemem nadmiernej masy ciała” Jestem również członkiem Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.

Moje artykuły mogą Państwo także przeczytać w lokalnych gazetach” Tygodnik Nowodworski” „Goniec lokalny” ” Życie Nasielska

Publikacje:

” Program edukacyjny dla dzieci słabowidzących  „Myślę, więc…jem zdrowo”  —Żywienie Człowieka i Metabolizm nr 2 rok XXXVIII Warszawa 2011

 

Mam nadzieje,że moja strona internetowa zaciekawi Państwa oraz wskaże jak zmienić niewłaściwe zachowania żywieniowe.

Dodaj komentarz